Rekrutacja do ścieżki otwartej w Szkole Letniej

Warszawska Szkoła Analizy Danych jest wspólnym projektem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Interuniversity Center for Social Science Theory and Methodology (Holandia). Przeznaczony jest dla osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności z zakresu analizy danych, w szczególności doktorantów i pracowników sektora B+R. W ramach projektu zorganizowana zostanie Szkoła Letnia, która odbędzie się w dniach 21.07–02.08.2014 w podwarszawskim ośrodku konferencyjnym. W dniu 4 czerwca 2014 otwieramy rekrutację na ścieżkę otwartą w Szkole Letniej. Rekrutacja będzie otwarta do 16 czerwca do godziny 23:55.

Rozwiń

Celem Szkoły Letniej jest przekazanie wiedzy związanej z:

• użytecznymi metodami statystycznymi służącymi do analizy danych społecznych,
  • sztuką wykorzystania tych technik, by wnikliwie czerpać z danych tak dużo informacji, jak to możliwe.

Zajęcia na Szkole Letniej poprowadzą wybitni krajowi i zagraniczni specjaliści. Warsztaty i wykłady będą odbywały się w języku angielskim, dzięki czemu uczestnicy będą mieli okazję poznać specjalistyczną terminologię, kluczową dla zagranicznej współpracy naukowej.

W programie Szkoły Letniej znajdują się m.in.:

• Introduction to R for beginners – Artur Suchwałko (QuantUp)
  • Going Deeper into R: Data Processing and Basic Statistical Modeling  – Artur Suchwałko (QuantUp)
  • Spatial Modeling of Socio-economic Phenomena  – Katarzyna Kopczewska (University of Warsaw)
  • Text analysis for the social sciences – Roel Popping (University of Groningen)
  • Introduction to Social Network Analysis - Michał Bojanowski (University of Warsaw)
  • Introduction to the Statistical Analysis of Social Networks – Christoph Stadtfeld (University of Groningen), Per Block (University of Oxford), Zsófia Boda (University of Oxford), András Vörös (University of Oxford)
  • Introduction to the Statistical Analysis of Dynamic Social Networks – Christoph Stadtfeld (University of Groningen), Per Block (University of Oxford), Zsófia Boda (University of Oxford), András Vörös (University of Oxford)
  • Data visualization techniques. Theory and Practice – Przemysław Biecek (University of Warsaw)
  • SPSS – Tomasz Jerzyński, Marcin Zieliński (University of Warsaw)
  • Discovering Patterns in Your Data – Generalized linear mixed models and other techniques with R – Richard Gonzalez (University of Michigan)
  • Wiggles and curves: The art of data exploration  – Warren Thorngate (Carleton University)
  • How to write clearly – Warren Thorngate (Carleton University)
  • Structural Equation Models – Roman Konarski (PBS, Gdańsk University)

Uczestnicy Szkoły Letniej muszą:

• interesować się analizą danych,
  • mieć wykształcenie wyższe,
  • mieć doświadczenie w zakresie metodologii badań, statystyki, analizy danych (prowadzone badania, uczestnictwo w kursach i szkoleniach),
  • dobrze znać język angielski.

Rekrutacja do Szkoły Letniej będzie otwarta od 4 do 16 czerwca 2014 do godziny 23:55.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy:

• założyć konto użytkownika na stronie: http://platforma.wsad.uw.edu.pl/login/signup.php (należy pamiętać o potwierdzeniu założenia konta - link aktywacyjny zostanie przesłany na podany adres e-mail),
  • wejść do sekcji "Rekrutacja na Szkołę Letnią", wpisać klucz dostępu: wsad2014 i kliknąć "Zapisz mnie",
  • wypełnić formularz rekrutacyjny oraz anglojęzyczny test sprawdzający rozumienie zamieszczonego na stronie artykułu naukowego (również w języku angielskim).

Wyniki testu wraz z informacjami o doświadczeniu (ukończone kursy) posłużą do opracowania listy rankingowej przez Komisję Kwalifikacyjną. W przypadku kandydatów, którzy  uzyskają taką samą liczbę punktów – o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. W przypadku bardzo dużej liczby kandydatów organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia dodatkowych testów / rozmów kwalifikacyjnych.

Informacje o zakwalifikowaniu się do Szkoły zostaną rozesłane 24 czerwca 2014.

Nie jest możliwe częściowe uczestnictwo w Szkole Letniej! Uczestnicy Szkoły muszą przeznaczyć na zajęcia cały swój czas w terminie 21 lipca – 2 sierpnia. Każdy z uczestników musi brać udział  w sumie w 96 godzinach zajęć, które będą odbywały się od rana do wieczora (przewidujemy jeden wolny dzień 27 lipca). Udział w szkole letniej jest bezpłatny. Koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników w podwarszawskim ośrodku konferencyjnym ponosi organizator.

Termin szkoły letniej: 21.07–02.08.2014

Kontakt: wsad@uw.edu.pl