Get Adobe Flash player

Otwieramy nabór doktorantów UW do e-kursu "Wprowadzenie do analizy danych"

Doktorancie, doktorantko Uniwersytetu Warszawskiego! Prowadzisz badania, ale uważasz, że przydałaby Ci się dodatkowa wiedza na temat analizy zebranych danych? Umiesz już analizować, ale chcesz dowiedzieć się więcej? Jeśli tak, Warszawska Szkoła Analizy Danych jest dla Ciebie.

Rozwiń

Ogłaszamy nabór na:

  1. Anglojęzyczny internetowy kurs „Wprowadzenie do analizy danych” (30 h, 4 ECTS), który odbędzie się w dniach 9 kwietnia – 9 czerwca 2014 r. Kurs zawiera podstawową wiedzę potrzebną do rozumienia statystycznych analiz danych społecznych. W zależności od poziomu wejściowego oferujemy osobne ścieżki dla początkujących i bardziej zaawansowanych doktorantów. Aby zgłosić się na kurs, należy wypełnić kwestionariusz rejestracyjny dostępny na stronie projektu. Komisja rekrutacyjna będzie przyjmować chętnych do wyczerpania limitu miejsc. Udział w e-kursie jest bezpłatny.
  2. Międzynarodową Warszawską Szkołę Analizy Danych (WSAD), która odbędzie się w podwarszawskim ośrodku w dniach 21 lipca – 2 sierpnia 2014 r. W czasie szkoły każdy doktorant będzie uczestniczył w 96 h zajęć i będzie mógł zdobyć od 3 do 13 punktów ECTS. Aby uczestniczyć w szkole letniej, konieczne jest zaliczenie kursu „Wprowadzenie do analizy danych”. Zajęcia poprowadzą wybitni polscy specjaliści i wykładowcy zagraniczni m.in. z Interuniversity Center for Social Science Theory and Methodology (Holandia), Institute for Social Research of University of Michigan (USA), Carleton University (Kanada).
  3. W programie szkoły letniej znajdą się warsztaty dotyczące wizualizacji danych (12 h), modeli strukturalnych (24 h), komputerowej analizy tekstu (12 h), pakietów statystycznych (Statistica, SPSS, R – każdy po 6 h), zaawansowanych analiz regresji liniowej i krzywoliniowej, analizy skupień. Odbędą się także spotkania z pracodawcami poszukującymi specjalistów w zakresie analizy. Szczegółowy program szkoły letniej wraz z formularzem rejestracyjnym udostępniony zostanie 23 kwietnia 2014 r. na stronie projektu. Osoby zakwalifikowane będą musiały uzyskać akceptację swojego zgłoszenia przez kierownika studiów doktoranckich na macierzystym wydziale. Udział w szkole letniej (wraz z kosztami zakwaterowania i wyżywienia) jest bezpłatny.

Wszelkie informacje dotyczące zakwalifikowania do udziału w kursie i/lub szkole letniej będą przesyłane drogą elektroniczną na podany e-mail. Informacje dotyczace zakwalifikowaia na kurs internetowy zostaną przesłane 8 kwietnia 2014.

Więcej informacji o projekcie

Pytania? Napisz do nas!

 

 

 

 

 

 

 

 

FacebookTab